Ataşehir Ferhat Paşa Mh. 14. Sk. No. 76 34799 Ataşehir - İstanbul, TR.

0216 606 06 37 | Whatsapp Destek için Tıklayınız

info@e-expertiz.com

Çalışma Saatlerimiz : 7/24

Çalışma Saatlerimiz : 7/24
Ataşehir Ferhat Paşa Mh. 14. Sk. No. 76 34799 Ataşehir - İstanbul, TR.

Kooperatif Girişim

BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR

 

E-Expertiz Türkiye’nin yeni nesil ekspertiz şirketi sloganı ile yola çıktı. Ülkemizi temsil etme yolunda ilerlerken güçlü bir yapılanmanın hazırlıklarını yapıyoruz. Genç ve dinamik kadromuz ile kaliteli işler yapma düşüncesi bulunan yatırımcı genç girişimcileri E-Expertiz Kooperatif Girişim bayisi olmaya davet ediyoruz. Bizim en önemli farkımız Ülke ekonomisine katkı sağlamak isteyen genç girişimcileri bir araya getirmek . Büyük yatırım gücü olmayan girişimcileri daha az miktarlar ile girişimci olmalarını sağlıyoruz .

Katıl
Kooperatif Girişim Ve Detaylarını
İncelemek İçin
Tıklayınız

KOOPERATİF GİRİŞİM SÜRECİ

E-Expertiz Bayisi olman isteyen girişimcilerin 1. Aşamasayfanın altında bulunan Başvuru bölümünden bilgilerini doldurmaları gerekir. Bilgiler bize ulaştıktan sonra adayın uygunluğu ticari geçmişi gibi konular göz önünde bulundurularak bayi olabilme şartlarını taşıyıp taşımadığı belirlenir. Uygun bir aday olup olmadığı E-Expertiz Genel Merkez Yönetim Kurulu tarafından onaylandıktan sonra 2. Aşamaya geçilir.
Yatırım yapmak isteyen girişimciler bir araya getirilir. Örnek 200.000 Türk Lirası Yatırım Gerektiren bir projede 20 Girişimci Yatırım yapmaya karar verdiğinde her girişimcinin 10.000 Türk Lirası yatırımcı olması gerekir . Bu finansal tabloya göre açılacak şubede %5 ortaklık hissesi bulunmaktadır. Kooperatif Girişim bölümünde yatırım yapmak isteyen kişiler veya şirketler özel olarak seçilmektedir. Her finans durumu olan şahıslar ve şirketler yatırım yapmaya hazır olsalar bile kabul edilmeyebilir. Tüm yatırım yapmak isteyen kişiler başvuru yapması gerekir .Böylelikle 200.000 TL lik bir yatırımı tek başlarına yatırım yapmış olmazlar.
Yatırım yapmak isteyen girişimcilerden Bir E-Expertiz Şube açılması için Gerekli yatırım tamamlandığında hisseler belirlenir ve bu hisselere göre ortaklık sözleşmesi yapılır. E-Expertiz Şirket avukatları ve dilerseniz sizin avukatlarınızın kontrolünde güvenli ticaret için yatırımlar yapılır. Yönetim kurulu oluşturulup sözleşmeler tamamlanır.
Yatırım yapan Girişimciler arası şirket kurulumu yapılmaktadır. Her girişimcinin hisseleri belirlenir ve E-Expertiz Bayi anlaşması yapılır. E-Expertiz bu süreçte sadece hizmet aldığı araçlardan ortak olacaktır.
Yatırımı yapılacak bölge seçilir . Şirketin kazanç sağlaması için en uygun il ,ilçe ve mahalle seçilir. Bölge belirlendiğinde tüm kooperatif girişimcileri alanı görebilir ve yorumlarını iletebilir. Şeçilen bölümde sonrasında Mimari Dekorasyon İşlemlerine geçilir .
E-Expertiz açılışı olduktan sonra Genel Merkez Kontrolünde Şube işletmesi yapılır. Yatırım yapan kişiler belirli aralıklar ile yatırım yaptıkları şubeyi ziyaret edebilir ve Genel Merkezden şirket işleyişi ile ilgili bilgiler edinebilir.
Artık tüm süreçler tamamlanmış ve E-Expertiz bayisi hizmet vermeye başlamıştır. İşletme doğru kararlar ile faaliyetlerinden belli bir kazanç sağlama noktasına gelmiştir. Risk sermayesi olmadığından kazançlar her zaman +5 Ay içeride sermaye olarak şirket hesabında saklanır. Örnek olumsuz durumlar / Korona /Deprem ve diğer hesaplanmayan durumlar için şirketin faaliyetlerine sorunsuz devam edebilmesi için sermaye koruması yapılır. Kazançlar +6 ay tamanlandıktan sonra +1 ay olarak dağıtılmaya başlanır. Giderler ve gelirler hesaplamaları yapıldıktan sonra kalan finansal tablo şirket ortaklarına hisseleri oranında dağıtım yapılır . Süreç bu şekilde her zaman ilk kuruluşta ilk 6 Ay şirket kasasında bekleme ile devam eder.
Girişim eğer hayallerinizdeki tabloda ilerlemiyor ise yatırım devir işlemi yapabilirsiniz. Fakat bu süre için 12 ay beklemeniz ve şartlar bakımından ilk hissenizi diğer kooperatif ortaklarınıza devretmeniz gerekmektedir. Eğer hissenizi devredecek bir yatırımcı bulamaz iseniz E-Expertiz Genel merkezi hisselerinizi ilk satın alma hakkına veya sizin adınıza hisseyi satma hakkına sahiptir '' Bu durumda sözleşme maddelerinden biri olarak hisselerinizi istediğiniz kişiye devir işlerinizi yapamazsınız bunun en önemli nedeni diğer ortakları korumaktır.
Kooperatif Girişimcisi Ol !
CLICK
Bilgilerinizi Doldurun ,Size Ulaşalım !